Dziennym Domu Pomocy działa w ramach Projektu „Pomocna Dłoń dla mieszkańców Gminy Kowary- usługi społeczne dla osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu” FEDS.07.07-IP.02.0091/23 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS+) w ramach Projektu Europejskiego dla Dolnego Śląska 2021/2027.
DZIENNY DOM POMOCY W KOWARACH
Dzienny Dom Pomocy (DDP) w Kowarach, funkcjonujący w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, to kluczowe miejsce na mapie miasta dla seniorów oraz osób wymagających wsparcia w ciągu dnia. To taka „bezpieczna przystań”, która pozwala uniknąć izolacji społecznej, nie wyrywając jednocześnie nikogo z jego domowego środowiska.
Oto najważniejsze aspekty jego działalności:
Głównym celem placówki jest aktywizacja osób starszych i niepełnosprawnych. Zamiast siedzieć samotnie w czterech ścianach, podopieczni mogą spędzać czas w grupie rówieśniczej.
DDP w Kowarach słynie z niemal rodzinnej atmosfery. Pracownicy MOPS dbają o to, by pensjonariusze czuli się tam swobodnie. Organizowane są liczne wydarzenia okolicznościowe, takie jak:
- Wspólne wigilie i śniadania wielkanocne.
- Urodziny podopiecznych.
- Wycieczki lokalne oraz spotkania z kulturą (np. wyjścia do kina czy biblioteki).
Dla wielu rodzin w Kowarach obecność DDP to ogromna pomoc. Opiekunowie faktyczni (dzieci, wnuki), którzy pracują zawodowo, mają pewność, że ich bliscy są pod fachową opieką, mają zapewnione bezpieczeństwo, wyżywienie i – co najważniejsze – poczucie bycia potrzebnym.
To wspaniała inicjatywa! Dzienny Dom Pomocy to nie tylko opieka, ale przede wszystkim miejsce, gdzie można na nowo poczuć radość z bycia wśród ludzi.
Drodzy Mieszkańcy Kowar!
Czy czujecie czasem, że Wasze dni stały się zbyt ciche? A może szukacie miejsca, gdzie możecie podzielić się uśmiechem, rozwinąć pasje i spędzić czas w przyjaznej atmosferze?
Dzienny Dom Pomocy w Kowarach to miejsce stworzone właśnie dla Was!
Zapraszamy wszystkich seniorów, osoby niepełnosprawne oraz osoby potrzebujące wsparcia do dołączenia do naszej wspólnoty. Oferujemy nie tylko profesjonalną opiekę, ale przede wszystkim drugi dom, pełen ciepła i aktywności.
Dzienny Dom Pomocy znajduje się przy ul. Szkolnej 1, 58-530 Kowary
Działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 15.30.
